זכר למעמד הַקְהֵל לבתי הספר

השבוע התקיים באולם הספורט בשכונת השבטים האירוע הייחודי "זכר למעמד הַקְהֵל "המתקיים אחת לשבע שנים בסיום שנת השמיטה במוצאי חג הסוכות.

עידן הראל ו12/10/2015

(צילום: באדיבות דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

(צילום: באדיבות דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

האירוע שנערך בהשתתפות תלמידי כיתות ה'-ח' מבתי הספר הממ"ד בעיר: "דרכי יהודה", "נתיב זבולון", "אריאל", "אבני החושן", "משואות נריה", "שבטי ישראל", "אמית בנות", ישיבת בני עקיבא "לפיד" ואולפנת "אורות מודיעין".

האירוע אותו ארגן אגף התרבות, באמצעות רכזת תרבות יהודית, חיה לדרברג, בשיתוף החינוך הממלכתי דתי במשרד החינוך ובניצוחה של דבורי חשין מנחת חינוך חברתי על יסודי במשרד החינוך ורות הופמן מנחת חינוך חברתי יסודי במשרד החינוך, מצטרף לאירוע דומה שנערך בשבוע שעבר לילדי הגנים בעיר.

"זכר למעמד הקהל" הוא אירוע הנערך פעם בשבע שנים, עם סיום שנת השמיטה והוא מבוסס על מנהג קדום בו היה נהוג לקבץ ולהקהיל את כל העם ויחד לעלות לבית המקדש ולערוך טקס המחדש את הברית בין עם ישראל לאלוהיו ולהתחזק באחדות העם.

באירוע שהתקיים בנוכחות סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ, הרב יעקב צ'קוטאי, מנהלת מחלקת החינוך העל יסודי במינהל החינוך, דלילה אשכנזי, מפקח חינוך יסודי במחוז ירושלים של משרד החינוך, דוד סעדיה ומפקח חינוך ממלכתי דתי, במחוז ירושלים של משרד החינוך, אלכס גליקסברג, צפו המשתתפים בסרט שהסביר מה זה מעמד הַקְהֵל ונהנו ממופע של להטוטן ואמן במה, שהציג בליווי ג'אגלינג, חד אופן וחרבות, הסבר על מעמד הקהל שנערך בבית המקדש, תובנות על החיים ועל כוחה של האמונה.

האירוע נפתח בברכות של הרב צ'קוטאי ומנהל אולפנת אורות מודיעין, הרב אשר כורסיה, שבירכו את המשתתפים, תקעו בשופר וקראו ביחד עם התלמידים את פסוקי שמע ישראל. לאחר מכן החל המופע של הס ולסיום חתמו התלמידים את האירוע בשירת "אני מאמין" ובשירת "התקווה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ: "לאחר שבשבוע שעבר חגגנו את "זכר למעמד הקהל" עם ילדי גני הילדים בעיר, נהנו השבוע גם ילדי בתי הספר בעיר מהאירוע הייחודי. חג הסוכות ומעמד ה"הקהל" היוו את חוד החנית באחדות העם. אני מאחל לתלמידים והתלמידות ובכלל לכל עם ישראל שנהיה מאוחדים יותר, נעשה יותר מעשים טובים, נקבל את האחר והשונה, נעבוד קשה לאהבת חינם ואז בע"ה יתקיים בנו שהשנה שנכנסה תהיה מבורכת וטובה יותר מהשנה שהסתיימה לפני מספר ימים."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS