עמיעד טאוב

עמיעד טאוב משמש כעורך ראשי של רשת אתרי דתילי טאוב בן 29 ,נשוי +2 תושב מודיעין בעל תואר שני מנהל ציבורי מאוניברסיטת בר אילן וקצין (במיל), משמש כיום כעורך המגזין נקודתי , כעורך רשת אתרי דתילי, וכעורך בטאון איחוד בתי הכנסת בישראל, שימש בעבר כמנכ"ל משרד פרסום ויח"צ לציבור הדתי, כיו"ר אגודת הסטודנטים בבר אילן , כסיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית , כיו"ר הדירקטוריון של חברת בש"ן וכעיתונאי ב"ידיעות אחרונות"

דעה:"מתנשאים על חילוניים ודתיים כאחד"

הסרטון החדש בכיכובו של הפרזנטור הכושל של שלום עכשיו אותו מפיצה עמותה הקוראת להדליק נרות חנוכה עם חילונים מזכיר לעמיעד טאוב שוב כמה התנשאות קיימת אצל חלק מהמפרסמים הדתיים כלפי חילוניים וגם כלפי דתיים. לדעתו אהבה לנרות השבת או החנוכה ממש כמו קירוב ליהדות לעולם לא יקרמו עור וגידים ממקום מתנשא.

עמיעד טאוב ו16/11/2015

(צילום: באדיבות ניר כפרי)

ליצן השבת
בשעה טובה נמצא תחליף לא ראוי לליצן החצר האולטימטיבי, פרופסור אמיר חצרוני שנטש אותנו לאנחות למדינה זרה בצירוף בת זוגתו הערבייה.התחליף קרא השבוע להוציא לחופשה את חייל צה"ל שהיה מעורב בסיכול פיגועים על מנת שחס וחלילה לא ישמרו עלינו חיילים לא מנוסים שלא יודעים לחסל מחבלים ואז בטעות אנו עלולים לפגוע באיזה בן דוד שפשוט שכח בכיס את הסכין מהמטבח.המדובר ביריב אופנהיימר הפרזנטור הכושל של שלום עכשיו שלקח חופשה בתשלום מהכיבוש המעיק באדיבות עמותת "קרוב ללב" שם יחד עם חבורת אנדרדוס הוא מנסה לכאורה לחבר בין דתיים לחילונים באופן הומוריסטי.

בסרטונים מוצגים החילוניים עם הסטריאוטיפ הקבוע כמפלצות נבערות של חובבי נקניקים עם גבנ"צ שיש ללמד אותם מהי יהדות.בעוד הדתיים המנומסים מזמינים את השכנים החילוניים להדלקת נרות, באים החילונים (מתבוללים נוצרים במקרה דנן) עם חטיפי שרימפס ויסקי וקעקועים ומכריחים את השכן הדתי החנון לחתום על עצומה לפתיחת עסקים בשבת.

ממש הומור עילי המעלה לא מעט תהיות על מה שחלף במוחם הלא קודח של היוצרים וכי אולי הגיע הזמן לשים סוף להומור בהגזמה ולסטיגמות הנמוכות. האם כל חילוני שלא מדליק נרות מגדל ילדים עם שמות נוצריים? האם כל מי שלא מחובר למשפחות דתיות אוכל נקניקים עם גבינה צהובה? האם לאדם ללא כיפה לא יכולה שתהיה תרבות ערכים ומשפחתיות?

מתנשאים גם על דתיים
בכותרת להודעת היח"צ שליוותה את הסרטון נכתב:" יריב אופנהיימר קשר דתיים לכיסאות והאכיל אותם שרימפס". בדיוק כמו במקרים קודמים (ע"ע שבת ישראלית) חוטאים המפיקים בהתנהגות מתנשאת על מנת לחבר אנשים לחשיבות הדלקת נרות משותפת. דרך ההומור עמה מנסה הסרטון להגחיך כביכול את הסטיגמות על הדתיים רק הופכת אותם לגרועות יותר ולא יהיה זה הימור מופרך לשער כי כל מנהלי העמותה ומפיקי הסרטון הינם חובשי כיפות. מעניין איך היו מגיבים במגזר הדתי למראה סרטון שבו הצד חובש הכיפה מוצג באופן שלילי סטריאוטיפי וסטיגמטי על מנת ללכת ב"הפוךל על הפוך" ולקרב לבבות לכאורה.

אגב ההתנשאות היא לא רק כלפי החילונים.גם מרבית הציבור הדתי לא מצריך עמותה המשומנת היטב בתקציבי פרסום על מנת לפגוש ולהכיר את השכנים החילוניים.מרביתנו גרים בערים מעורבות מלכתחילה ולא זקוקים למתווך המתנשא עם ערכות הסביבונים של שבט מעפילים בשביל הידברות אמיתית.

אהבה לנרות השבת או החנוכה ממש כמו קירוב ליהדות לא יגיעו ממקום מתנשא. יש דרך יפה להציג את המנהגים היפים של היהדות וזו לא הדרך. כבוד לזולת וערבות הדדית אין פה. מי שבא ככה  לקרב לבבות מרחיק נשמות.הסרטון עצמו מצוין ליחסי הציבור של העמותה קצת פחות לחיבור בין דתיים לחילוניים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS