טיול ספורטיבי בשטח עם כל המשפחה

טיפים לטיול ספורטיבי בשטח עם המשפחה

עידן הראל ו23/02/2016

(צילום: עמיעד טאוב)

כדי לתכנן טיול מדהים בשטח לא צריך יותר מכמה ימים של הכנות. בשלב הראשון קובעים תאריך ומוודאים שהוא מתאים לילדים ולהורים. בודקים מה מזג האוויר הצפוי באותו תאריך, האם חלים בו חגים מסוימים והאם הוא יש בו מגבלות ספציפיות. בשלב השני מכינים את הרכב המשפחתי או דואגים לג'יפ שכור. מי שרוצה להקדיש את הטיול הספורטיבי להליכה יכול להגיע לאתרי הלינה ולהמשיך משם ברגל, בעוד מי שמעדיף לשלב נהיגת שטח יצטרך למצוא ג'יפ מתאים.

כללי הברזל לטיול מדהים עם המשפחה מתייחסים לנושאים כמו בטיחות והסדרי לינה. מומלץ להכין מסלול טיול מפורט ולציין בו מספר קילומטרים, אתרי עצירה ויעד סופי. יש לשלב בתוך המסלול אתרים ואטרקציות כדי לנוח ולנצל היטב את זמן האיכות המשפחתי, אך לא לשכוח לדאוג לעצירות מים ואוכל. מומלץ לוודא שהמסלול מתאים לרכב או לגיל הממוצע מבחינת דרגת קושי, מרחק ונוחות. לאחר מכן מתאמים הסדרי לינה במקומות כשרים או דואגים לציוד שטח זמין.

מה כולל ציוד התמצאות לטיול משפחתי?

גם בטיול ספורטיבי יש חשיבות גדולה לציוד התמצאות. בכל סוג של טיולי ג'יפים ובטיולי טרקטורונים כדאי להגיע עם מסלול טיול ברור ומודפס, עם מפה של האיזור ועם מצפן. אפשר כמובן להצטייד בתוכנות ניווט טכנולוגיים, אך לא על חשבון ציוד אחזקה. חשוב לדאוג למספיק מקום ברכב או בג'יפ עבור כלי עבודה לתיקון תקלות, מברגים, חוטי חשמל, מפתחות רינג ואזיקונים. גם שמן, דבק או חומרי איטום יכולים לסייע בעת צרה ולחסוך הרבה זמן ועוגמת נפש.

בגדים נוחים הם חלק בלתי נפרד מטיול ספורטיבי בשטח עם המשפחה. מומלץ להעדיף חולצות נושמות, מכנסיים רחבים ובגדים חמים ללילה גם בקיץ. באיזור מודיעין, ירושלים והשפלה לא תמיד ניתן לחזות ירידה חדה בטמפרטורות ועדיף להגיע עם לבוש חם מאשר לקפוא מקור. את הציוד אורזים בתיק מתאים שחסין למים ויחד עם קלפים, שש בש, חטיפים, מצלמה, מטען וכל משחק נוסף שיכול לשעשע את הילדים בהפסקות.

האם אפשר לצאת לטיול שטח עם תינוקות?

טיול שטח מהווה אתגר עבור הורים לילדים. מי שיוצא לשטח עם תינוק חייב לדאוג לשני מוצצים לפחות, למקרה שאחד מהם יילך לאיבוד, ולהגיע עם טיטולים, חיתולים, דייסה, בקבוקים ומנשא. המלצה נוספת היא לארוז בתוך התיק של התינוק כמה צעצועים אהובים, אקמול וטיפות אוזניים. בטיולים ארוכים במיוחד רצוי לברר על אפשרות של מקלחון משאבת שדה שמתחברת לג'ריקן מים. יש גם שירותים ניידים שיכולים לשמש משפחות עם ילדים ואסור לוותר על פנס לדים שנתלה על חבל ומספק תאורה בתוך האוהל.

מתכננים טיול שטח ספורטיבי? כאן באתר, תוכלו לראות תמונות מטיולי שטח מהממים. תינוקות לא אמורים להוות בעיה: השקיעו כמה ימים בהכנות ובאריזת הציוד, בחרו מסלול שמתאים לרכב שלכם ותיהנו מכל רגע.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS