מתנדבי מד"א האירו את החג לילדי הרצף האוטיסטי

מתנדבי הנוער של תחנת מד"א במודיעין-מכבים-רעות הרימו אירוע לילדי "אקדם" ומשפחותיהם: למען הילדים על הרצף האוטיסטי במודיעין-מכבים-רעות

רינת הברמן ו09/01/2017

בשבוע שעבר נערך בבית ספר מעוז במודיעין-מכבים-רעות, במסגרת פרויקט "מד"א בקהילה", אירוע לכבוד חג החנוכה בעבור ילדי עמותת "אקדם", הפועלת למען ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי במודיעין-מכבים-רעות. באירוע השתתפו כ-120 ילדים ובני נוער מגיל 5 ועד גיל 21 ובני משפחותיהם. במהלך האירוע מתנדבי מד"א הציגו למשתתפים את מד"א, רכבי האמבולנס והניידת טיפול נמרץ ובני המשפחה של ילדי "אקדם" עברו קורס בסיסי בעזרה ראשונה והחייאה.

האירוע נערך בשיתוף עם מחלקת הצלב האדום במד"א, בהובלתה של חן נטוביץ' מתאמת פעילויות הומניטריות במחלקת הצלב האדום במד"א, שאמרה כי "חלק גדול מהמטרה של אירועים מהסוג זה הוא להפגיש את הילדים ובני הנוער הנמצאים על הרצף האוטיסטי עם מד"א ועם גורמי רפואת חירום באופן מבוקר ולהכיר להם את פעילותנו, על מנת להוריד את מפלס החרדה שהם עשויים לחוש וליצור אצלם תחושת ביטחון. כך, שאם יצטרכו בעתיד טיפול מגורמי חירום יפגשו אותם בחיוך ולא בפחד".

במהלך האירוע התקיימה הדלקת נרות חנוכה חגיגית במעמד ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות מר חיים ביבס, מנהל מרחב איילון במד"א אפי בר , יו"ר עמותת אקדם מר מיקי וינקלר, מ"מ ראש העיר מר שלמה פסי, מנהל האגף לשירותים חברתיים מר יעקב אלמוג, ורב העיר מודיעין הרב יעקב צ'יקוטאי. נוספים להם חברי המועצה מר אלעד שמעונוביץ, מר שמעון גואטה ויו"ר הנהגת ההורים העירונית, מר אמציה דויטש שהשתתפו גם הם באירוע.

האירוע זכה לברכות רבות מצד המשתתפים בו. ראש העיר מודיעין-מכבים-רעות, מר חיים ביבס אמר: "מודיעין מכבים רעות מזוהה מאוד עם חג החנוכה, מכיוון שכאן ישבה משפחת החשמונאים ומפה יצא הנס של מרד החלשים אל מול החזקים. חוזקה של העיר הוא בהתגייסות תושביה לטובת התושבים החלשים של העיר".

יו"ר עמותת אקדם, מר מיקי וינקלר, הודה למד"א על הפעילות החשובה: "אנו מודים למד"א על עריכת הפעילות הזו שיש בה חשיבות גדולה מאוד לילדים ובני הנוער הנמצאים על הרצף האוטיסטי. חשוב כי הם יפגשו בגורמי הרפואה בסיטואציה חיובית ומבוקרת ויפתחו אליהם באופן רגוע ומקצועי. ומעבר לכך, אנו מעריכים את ההשקעה באירוע והפעילות שנעשתה על מנת לשמח את ילדי העמותה".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, בירך את מתנדבי מד"א: אני גאה במתנדבי הנוער שלנו שבחרו בחג האורים כהזדמנות מצוינת לשפוך אור ושמחה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS