בוגרים נוספים של תכנית בר המצווה העירונית

בשבוע שעבר הסתיים המחזור ה-22 של תכנית בר המצווה העירונית, שבה השתתפו, עד כה, יותר מאלף בני נוער.

רינת הברמן ו26/01/2017

(צילום: דוברות העירייה)

במחזור זה השתתפו 34 צעירים, אשר השתתפו במספר מפגשים קבוצתיים, שכללו למידה על המסורת, על הערכים ועל ההיסטוריה. בני הנוער השתתפו גם בסדנאות אינטראקטיביות וקיימו יום עבודה בקהילה. יום השיא בתכנית היה הנסיעה המרגשת לכותל בירושלים, שנערכה בשבוע שעבר.

התכנית נקראת "שחק לבני מצווה" על שם הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל, ומארגנים אותה האגף לתרבות ואירועים - תרבות יהודית, ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל. התכנית פועלת בעיר מזה שמונה שנים בעיר, ותלמידי ישיבת ההסדר "מאיר הראל" משמשים בה כחונכים לבני הנוער הצעירים ומלווים אותם לאורך כל התהליך.

את בוקר הנסיעה לירושלים פתחו ילדי בר המצווה הנרגשים ביחד עם משפחותיהם בחדר הישיבות של העירייה, שם נפגשו עם ראש העיר, חיים ביבס, חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ, ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל", הרב אליעזר שנוולד, מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט, ורכזת הפרויקט, זהבית בן חמו.

ביבס בירך את הנערים על השתתפות בתכנית, איחל להם מזל טוב לכבוד הגיעם לגיל מצוות והודה לכל מי שעוסק במלאכה בכדי שבני נוער רבים בעיר יוכלו לקחת חלק בתכנית: "מטרת התוכנית, שקרויה על שמו של אמנון ליפקין שחק ז"ל, היא לחבר בין תושבי העיר, דתיים לחילוניים ואשכנזים למזרחים, וכך היא עושה", אמר ביבס לברי המצווה, "זהו יום מיוחד מאוד עבורכם ועבור ההורים שלכם, ואני מאחל לכם שתיהנו ממנו."

בהמשך בירך הרב שנוולד גם כן, ואמר: "כאן במודיעין מכבים רעות אנו מנציחים את הזיקה המיוחדת שהייתה בין החשמונאים לירושלים. אני מאחל לכם שחוויית בר המצווה תהיה חוויה מכוננת ומרגשת עבורכם ותשאיר בכם חותם".

מהעירייה עלו החוגגים לירושלים, שם נהנו מיום חוויתי שכלל סיור במנהרות הכותל ותהלוכת שופרות, שירה וריקודים עם מעגלי מתופפים לעבר רחבת הכותל. שיאו של היום היה כאשר ברי המצווה עלו לתורה יחדיו והניחו תפילין ברחבת הכותל יחד עם חונכיהם מישיבת ההסדר. את היום חתמו הנערים בסעודה חגיגית, שלוותה בריקודים, ובקבלת תעודות על סיום התכנית.

חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ: "בשנת בר המצווה עוברים הנערים תהליך של התבגרות, ומחוויה מיוחדת כמו הביקור בכותל ניתן לקחת דברים גם להמשך החיים. לתכנית נרשמת הצלחה גדולה, וערים אחרות מעתיקות אותה גם אליהן. אני מזמין משפחות נוספות מהעיר להירשם למחזורים הבאים של התכנית."

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS