מדוע קידום אתר וורדפרס נוח יותר מכל מערכת ניהול תוכן אחרת?

אין ספק שככל שחולף הזמן, וורדפרס משתלטת יותר ויותר על עולם בניית האתרים. היא מאפשרת לאנשים שלא למדו קוד מעולם, לבנות אתר בסיסי בקלות ויעילות מצד אחד ועוזרת למתכנתים לחסוך זמן רב ולבנות אתרים מרשימים.

עידן הראל ו08/03/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

עולם האתרים מכיל סוגים שונים של מערכות לניהול תוכן ובניית אתרים. החל ממערכות סגורות, אתרים שנכתבו שורה שורה על ידי המתכנת ועד מערכות קוד פתוח. מערכת קוד פתוח שכזאת, הצוברת תאוצה פנומנלית עם הזמן ויותר ויותר בעלי אתרים מעבירים או בונים מאפס אתר עליה היא פלטפורמת הוורדפרס. וודרפרס היא למעשה מערכת בקוד פתוח, שכל אחד יכול לבנות עליה אתר. רוכשים דומיין, מתקינים עליו וורדפרס ולמעשה התשתית לאתר כבר מוכנה. הפלטפורמה החלה את דרכה כפלטפורמה לבלוגרים שהיו יוצרים לעצמם בלוג קטן שלא הצריך יותר מדי תכנות, והיו כותבים את הגיגיהם. בגלל שכאמור, מדובר במערכת קוד פתוח שטובי המתכנתים בעולם יכולים לתרום לה, הלכה והשתדרגה לה המערכת. עם הזמן היא הפכה למפלצת של ממש וכיום קיימים דיווחים שרבע מהאתרים ברשת בנויים עליה.

היתרונות שלה הם ברורים. דבר ראשון, לא מדובר בגן סגור. לא יכול להיווצר מצב בו חברה אשר רכשתם מהם  אתר שהם כתבו בעצמם, סוגרת את שעריה ואתם נשארים עם אתר לא מעודכן. ברגע שיש לכם אתר וורדפרס אתם בשליטה בלעדית עליו, וגם אם מחר מי שבנה את האתר פורש לגימלאות, מערכת ניהול התוכן ידועה לכל, ככה שכל מתכנת אחר יוכל להמשיך את העבודה. יותר מזה, כאשר רוכשים אתר במערכת ניהול סגורה, צריך כל פעם לבקש מהמתכנתים שיבצעו שינויים בקוד לפי שדרוגים כאלו ואחרים שגוגל מבצעת. בוורדפרס, לחיצה קטנה על כפתור עדכון משדרגת את האתר, מתאימה אותו לשינויים האחרונים ומאפשרת לו תמיד להיות בחוד החנית של האתרים.

לפלטפורמה שלל תוספים שעושים את החיים של מנהל התוכן לקלים יותר. קיימים עבורה אין ספור תוספים שנועדו לבצע פעולות במספר קליקים שמחליפות את עבודת המתכנת. רוצים להעלות תמונה לאתר אך חוששים שהיא תהיה גדולה מדי? שימוש בתוסף כיווץ יאפשר לכם במהרה לכווץ את התמונה בעצמכם. רוצים להיכנס ולשנות דברים? המערכת כל כך פשוטה ואינטואיטיבית שכל אחד, לאחר הדרכה קצרה, יכול להוסיף או להוריד תכנים.

יתרון גדול נוסף שיש להם, היא הקהילה הבינלאומית העצומה ששותפה לתהליך. בניגוד למערכות ניהול תוכן סגורות, בוורדפרס אפשר למצוא מענה לכל שאלה. בין אם זה אחד ממיליוני המדריכים שיש ברשת, סרטוני הדרכה אינפורמטיביים וברורים שאפשר למצוא ביוטיוב או בקהילות בפייסבוק - התמיכה בוורדפרס חוצה יבשות, ככה שלעולם לא נתקעים עם שאלה בלי תשובה.

קידום אתר וורדפרס גם הוא הופך לפשוט יותר ובעזרת תוספים כאלו ואחרים, אפשר לבצע אופטימזציה לאתר בצורה חלקה ובעיקר מהירה יותר.

אין ספק שככל שחולף הזמן, וורדפרס משתלטת יותר ויותר על עולם בניית האתרים. היא מאפשרת לאנשים שלא למדו קוד מעולם, לבנות אתר בסיסי בקלות ויעילות מצד אחד ועוזרת למתכנתים לחסוך זמן רב ולבנות אתרים מרשימים. החל מבלוגים, אתרי תדמית וגם חנויות. מערכת הניהול היא פשוטה וקלה, ניתן למצוא תמיכה בכל רחבי הרשת ובעיקר היא לא מגבילה אתכם לקפריזות של חברות בניית אתרים כאלו ואחרות.

אם אתם סובלים ממערכת הניהול באתר שלכם, אולי הגיע הזמן שתשקלו לעבור לוורדפרס.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS