התקלקל המחשב הנייד? לקנות חדש או לתקן?

סוגי המחשבים הזמינים כיום מגוונים מתמיד ובין היתר יש בנמצא מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, טאבלטים. ובל נשכח שגם טלפונים ניידים רבים אינם אלא מחשבים בעלי יכולות גבוהות. השימוש הרב שאנו עושים במחשבים הניידים עשוי להיקטע כאשר מתברר שהמחשב לא נדלק או שיש איזשהו קלקול אחר. במקרה זה עולה השאלה - האם לקנות מחשב חדש? האם לחפש מעבדה לתיקון מחשבים ניידים בכדי לתקן?

עידן הראל ו15/03/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

תקלה רצינית או תקלה שולית?

יש כאלה שמשתמשים במחשב נייד ואשר יודעים להתגבר באופן עצמאי על לא מעט תקלות ובעיות. מצד שני, יש גם כאלה ובהם גם אנשים מוכשרים מאוד, שלא יודעים להתגבר על תקלות שונות וזקוקים מטבע הדברים לטכנאי מוסמך. עבור האנשים מהסוג השני אך במקרים מסוימים גם לבעלי התושייה והידע הטכני, לא תמיד ברור ברגע הראשון האם תקלה הינה משמעותית או שולית. למשל, מקרה נפוץ שבו המחשב הנייד מסרב להידלק יכול להתברר כבעיה או קלקול משמעותי או כמשהו פשוט שקל להתגבר עליו. מסך שלא נדלק במחשב הנייד יכול להצביע על שבר או תקלה בדיסק הקשיח. לפעמים משהו בהגדרות השתבש או שיש תקלה בלוח האם. האם זאת אומרת שכאשר המחשב לא נדלק, כדאי מיד למהר ולקנות חדש? האם לחפש מעבדה לתיקון מחשבים ניידים?

אפילו כאשר נראה שמדובר בתקלה משמעותית מאוד, המחשב כלל לא נדלק ולא מגיב, לא בטוח שכדאי לקנות מחשב חדש תיכף ומיד. יתכן שכל מה שקרה זה שהסוללה התרוקנה או שהמטען פגום. במקרה זה, אפשר פשוט לקנות מטען חדש ולהטעין את הסוללה. אגב, יתכן שיש בעיה בכבל ההטענה עצמו או שיש בעיה בשקע החשמלי. כמובן שזו דוגמא, ויש עוד מקרים רבים לתקלות שיכולות להיות למעשה שוליות או רציניות. מתי כדאי להחליף את המחשב? כאשר מדובר בתקלה מאוד משמעותית, שעלות התיקון שלה גבוהה מאוד, אפשר לשקול להחליף את המחשב בחדש.

תקלות חוזרות ונשנות במחשב הנייד

לא רק בהדלקה ובכיבוי עשויות להימצא תקלות או קלקולים. תקלות יכולות להיות תוצאה של מתקפת ווירוסים. לוח האם עשוי להישרף. תקלות עשויות להופיע בצורה של צבעים לא ברורים המופיעים על המסך, תקלות בכונן הקשיח, בכניסת USB. במידה וזיהיתם מצב שבו המחשב שלכם מתקלקל לעיתים מאוד קרובות ואם הוא נמצא בשימוש כבר תקופה ארוכה - בהחלט יהיה זה רעיון טוב להחליף אותו בחדש. עם זאת, מעבדה תיקון מחשבים עשויה לגלות שהפתרון לקלקולים שונים קל מאוד לתיקון. לפעמים הבעיה היא בכבל מסוים. לפעמים ניקוי יכול לעזור או שיש להחליף את כרטיס  המסך.

אז אם מדובר במחשב ישן, ותיק, שכבר מתקשה לעבור זמן סביר בלא תקלה - בהחלט כדאי להחליף. תקלה פעוטה או קלה לתיקון? במקרה זה אין ספק שכדאי להעביר את המחשב לתיקון במעבדה.

 

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS