גם לנו מגיע להגיע

גן ומעון שיקומי "אור צ'יימס" במודיעין, אשר בו כ - 40 ילדים עם צרכים מיוחדים, מנסה לגייס תרומות עבור רכישת כסא גלגלים ממונע מיוחד למען ילדי הגן כיוון שאין לכך מימון או סיוע מהגורמים הרשמיים.

 

עטרת זרביב ו03/01/2013

עידו בן ה-6

שי בת ה-9

בגן אור-צ'יימס במודיעין, כ - 40 פעוטות וילדים, בגילאי שנה עד 9, בעלי מוגבלויות משמעותיות, המאובחנים עם שיתוק מוחין, פיגור, תסמונות שונות ועוד. כל ילד - ונסיבות חייו המיוחדות. בגן יש צוות של מטפלים: גננות, סייעות, וצוות מקצועי, כולם שואפים להעניק את הטיפול הטוב ביותר לילדים, לאהוב, להעניק, ולקדם אותם ככל שניתן. זה מקום מיוחד במינו, ויש בו כאב, אבל גם המון המון שמחה, תקווה ואופטימיות. יש בו צוות והורים עם המון נכונות לשנות, ולו במעט, מציאות חיים עבור ילדים אלה. בגן יש מספר ילדים עם שיתוק מוחין, שלצערנו ברור שלא יוכלו להגיע להליכה עצמאית. כדי לאפשר לילדים אלה איכות חיים ואת הזכות המינימלית לניידות עצמאית, אנו מנסים ללמד אותם להשתמש בכיסא גלגלים ממונע, המופעל על ידי ג'ויסטיק או מערכת מתגים מיוחדת המאפשרת הפעלה עם הראש או אברי גוף אחרים.

היות ואין בגן כיסא כזה, הילדים יכולים להשאיל ממרכז השאלה ב"אלי'ן", לפרק זמן של כחצי שנה, כדי להתאמן ולהיות מוכנים ל"טסט" של משרד הבריאות הבודק את יכולתם להשתמש בכיסא לפני קבלת עזרה במימון של כיסא עבורם.
אך לרוב הילדים נדרש פרק זמן של הרבה יותר מחצי שנה כדי ללמוד את הפעלת הכיסא (חלקם הגדול עם לקויות משמעותיות נוספות כמו לקות ראיה, שמיעה, פיגור שכלי ועוד), ובעצם אין להם את האפשרות להגיע ליכולת הזו, כי אין להם עם מה להתאמן ולתרגל אחרי שמחזירים את הכיסא המושאל. כך יוצא שהם מתאמצים ולומדים ומתאמנים במשך כחצי שנה, ואז נאלצים להחזיר את הכסא, ונותרים ללא שום מענה אחר.

ילדי הגן זקוקים לכיסא גלגלים ממונע, איתו יוכלו לתרגל שימוש, על מנת לאפשר רכישת מיומנות וניידות עצמאית עבור אלה שאינם יכולים ללכת.

מחירו של כיסא כזה הוא כ- 70,000 שקלים ואין לכך מימון או סיוע מהגורמים הרשמיים.

לפני כשבוע העלו מספר מתנדבים קמפיין לגיוס התרומות, דרך הפייסבוק.

מצורף קישור לדף הפייסבוק, תחת השם "גם לנו מגיע להגיע", דרכו ניתן לקבל מידע נוסף על הגן, העמותה דרכו עובד, והצורך בכיסא. מומלץ לצפות בסירטון המציג את הנושא בצורה ברורה ונוגעת ללב- 

http://www.facebook.com/Will2Wheel#!/photo.php?v=10151282469243895&set=vb.390805727666296&type=3&theater

דרך הדף ניתן גם לתרום באמצעות כרטיס אשראי או לקבל פרטי חשבון להעברה בנקאית. אין צורך בכרטיס פייסבוק כדי להכנס לדף, וכל התרומות מוכרות לצרכי מס.

הקישור לדף:

http://www.facebook.com/Will2Wheel

הכנסו, צפו בסירטון, שתפו, ותרמו ככל שתרצו ותוכלו. כל תרומה משמעותית.

בואו נעזור להם לעזור לילדים הללו להגיע!

תודה על כל תרומה ועזרה.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS