עוברים לבית חדש במודיעין – את הדלתות והחלונות עדיף לבחור לבד

בעוד קל ונוח מאוד לעבור בית חדש ומוכן, במיוחד כאשר מדובר במשפחה עם ילדים אשר עושה את המעבר, עדיין ישנם כמה דברים שלפעמים כדאי לבחון באופן אישי, ואולי לעשות בעצמכם בבית החדש.

עידן הראל ו19/12/2016

(צילום: שלמה גנון)

שכונות חדשות רבות נבנות במודיעין בעשורים האחרונים, ואינספור משפחות עוברות לעיר. ברבים מן המקרים מדובר בשכונות הנבנות באופן מלא ואחיד על ידי קבלנים מבצעים, כאשר הדיירים החדשים מקבלים את המפתח לבית מוכן מ א' ועד ת', ופשוט נכנסים להתגורר.

בעוד קל ונוח מאוד לעבור בית חדש ומוכן, במיוחד כאשר מדובר במשפחה עם ילדים אשר עושה את המעבר, עדיין ישנם כמה דברים שלפעמים כדאי לבחון באופן אישי, ואולי לעשות בעצמכם בבית החדש.

דלתות כניסה ממוגנות וחלונות עם נעילה טובה - בטיחותם האישית של בני הבית

בכל הנוגע לבטיחות האישית של בני הבית, עדיף תמיד שלא להתפשר וללכת על הדבר הבטוח ביותר. דוגמה רלבנטית לכך עבור מי שעובר להתגורר בבית חדש היא דלתות הכניסה לבית, כמו גם החלונות הפונים החוצה. אלו הם המקומות מהם קיימת סכנה של פריצה לבית. לכן, תמיד כדאי לוודא כי בבית החדש שלכם מוצבות דלתות כניסה חזקות וממוגנות, גם דלת כניסה ראשית וגם דלת אחורית. אין סיבה כיום לוותר על דלת חזקה ואיכותית, ופעמים רבות הקבלנים הבונים שכונות שלמות מנסים לחסוך בהוצאות ומתקינים דלתות אשר אינן הדלתות הטובות והממוגנות ביותר שניתן לבחור עבור אותו בית.

גם בכל הנוגע לחלונות כדאי לוודא בעצמכם כי הקבלן דאג לכך שהחלונות יהיו ברמה גבוהה, בעלי מסגרת חזקה ויציבה ועם מנגנוני נעילה חזקים.

הן דלתות הכניסה והן החלונות בחדרי השינה מהווים נקודות תורפה בכל בית מבחינת פריצות, וחשוב שתוודאו בעצמכם כי הבית שלכם ממוגן מבחינה זו.

כיצד נבחר דלתות כניסה מתאימות ומספקות לבית החדש?

עבור אנשים רבים אשר עוברים לבית חדש במודיעין או בכל מקום אחר בארץ ומעוניינים לדאוג לעניין המיגון בעצמם ולא לסמוך על הקבלנים המבצעים את הבנייה, נשאלת השאלה - כיצד יש לבחור את דלתות הכניסה לבית, כמו גם את החלונות ושאר הנקודות בהן קיים פוטנציאל לפריצה לבית?

ובכן, בכל הנוגע לדלתות כניסה ניתן למצוא כיום דלתות חזקות, יציבות וממוגנות, במגוון עיצובים שונים. הן דלתות כניסה מעץ, מפלדה או משילוב של השניים יכולות לעשות את העבודה, כל עוד מוודאים כי אכן מדובר בדלת בסטנדרט גבוה, כפי שמקובל בתחום זה. מומלץ לקבל מידע קונקרטי אודות דלת מסוימת שאתם מעוניינים לרכוש מאנשי המקצוע המשווקים דלתות אלו - מה שחשוב הוא להיות מודעים לחשיבות של הצבת דלת כניסה איכותית וחזקה בכניסת הבית, ולא להסתפק תמיד בדלת שהקבלן בחר עבור הבית שלכם.

גם במקרה של בחירת חלונות לחדרי השינה מומלץ להתייעץ במומחים לאיטום ומיגון חלונות. לא חייבים כמובן להשקיע בחלונות כפולים וממוגנים (למרות שהדבר יכול לסייע גם בבידוד הבית מפני חום/קור), אך חשוב גם כאן להיות מודעים לרגישות של נקודות אלו בבית, ולוודא בעצמכם כי החלונות בבית החדש אליו אתם עוברים עם המשפחה אכן מספקים ומרגיעים אתכם בנוגע לאפשרויות של פריצות וכו'.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS