טיפים לצביעת הבית לפסח

לקראת חג האביב הקרב ובא, ריכזנו עבורכם טיפים והמלצות הקשורים לצביעת הבית לקראת פסח.

ו08/03/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

לפני שאתם מאווררים ושולפים את המברשות מהבוידעם, בואו נעשה קצת סדר. בישראל 2017, כ-70% ממשקי הבית צובעים את הבית בעצמם. הישראלי הממוצע צובע את הדירה אחת ל-4 שנים.

בין אם זה קשור ליוקר המחיה או למניעים פסיכולוגים עמוקים לעשות זאת בעצמי ואגב כך להטביע את החותם האישי על הקירות בבית, עמך ישראל מעדיפים לוותר על השירות היקר של בעלי מקצוע וצבעים ומשאירים לעצמם את מלאכת צביעת הדירה.

בודקים ואחר כך צובעים את הבית

לפני שאתם קונים צבע וציוד נלווה, הנכון הוא לעשות בדיקה כללית למצב התקרה והקירות אחרי החורף הסוער. ייתכן שתגלו סדקים, נזילות, עובש ורטיבות שמחייבים התייחסות.

אסור לכם להתעלם מרטיבות ומסדקים, זאת הדרך של הקירות לדבר אליכם בשפה שלהם. אז לפני שאתם מתחילים לצבוע את הבית, טפלו בגג הדולף ובקירות הסדוקים. אם הרטיבות נובעת מנזילת מים מהצנרת שלכם או של השכנים הנזק העתידי עשוי להיות גבוה מאוד.

סוף מעשה במחשבה תחילה

פסח מביא איתו אוירה של התחדשות ועם כל המבצעים של רשתות השיווק, יכול להיות שצביעת הבית היא הזדמנות לשדרוג אלמנטים נוספים כגון ריהוט, תאורה וכדומה. ולכן עוד לפני שהיד שלכם אוחזת במברשת ומתחילה במלאכת צביעת הדירה, תכננו מראש את השינויים בבית. אם אתם מתכוונים להחליף ארון נמוך בארון גבוה עד התקרה, תאמו עם הנגר או המתקין שיעשה זאת לפני צביעת חלל הבית.

דוגמא נוספת - אם החלטתם להחליף דלתות פנים, תאמו עם מתקין הדלתות שיפרק ויסיר את המשקופים, יבצע תיקוני טיח ויסיים את התקנת הדלתות לפני צביעת הדירה.

בחירת צבעים מתאימים לחלל הדירה

זכרו את כלל האצבע בצביעת הבית - כדי ליצור אשליה של מרחב וחלל גדול, עשו שימוש בגוונים בהירים ופותחים. תוכלו גם לעשות שימוש במראות גדולות ומשלימות כדי להעצים את האפקט.

כשהחלל גדול - לדוגמא במרחב הסלון, תוכלו לעשות שימוש בצבעים בגוון כהה ואולי לצבוע את אחד הקירות בצבע שעושה טוויסט בעלילה העיצובית של החלל.

השלב הקשה בצביעת הבית הוא שלב הבחירה וההתלבטות, רוצה לומר איזה צבע יקבלו הקירות בבית שלכם. אם אבן מקיר תזעק, הרי שהצבע שבחרתם יספר לאורחים שלכם על האופי והאישיות שלכם.

הנכון הוא לבחור צבעים ניטרליים כדי שהקירות יהיו רקע לריהוט ולאביזרים העיצוביים בבית. לדוגמא לבן עם נגיעות של גוונים רכים, השימוש במשחקי דמות ורקע, יבליטו את התמונות הצבעוניות והקישוטים השונים והם יקבלו בולטות ונוכחות.

צביעת הדירה בצבעים דומיננטיים יגרום להחשכת הדירה ולתחושה של צמצום המרחב, ובעיקר לזיהום האווירה בעודף צבע ותחושה של חוסר שקט לאורך זמן.

צביעת התקרה בדירה בצבעי סיד

בחדרים הפנימיים תוכלו לצבוע את אחד הקירות בצבע שונה. לדוגמא צבע בגוון ורוד או לילך בחדרי ילדים של הבנות וגווני צבעים תכלת וירוק בחדרי הבנים.

יש הבדל בין התקרה לקירות. התקרה "נושמת" - מתפשטת ומתרחבת בהתאם לחום ולקור, היא מחייבת שימוש בצבעי סיד או צבעים "נושמים" אחרים שאינם אטומים.

צביעת התקרה בצבע שאינו נושם, עשוי לגרום לפיצוצים בהמשך וקילוף הצבע מהתקרה, לכן לפני שאתם צובעים את הבית, התייעצו עם מומחה ובחרו את הצבע המתאים לתקרה.

הכנה לצביעת הבית

אחרי שסיימתם לערוך בקרת נזקי חורף, החלפתם ריהוט ובחרתם את הצבעים לבית, זה הזמן להפשיל שרוולים, להסיר מסמרים ושאריות דבק מהקירות, לסתום את הסדקים והחורים בקירות בחומרי איטום. אחרי שהגבס מתייבש אל תשכחו להחליק את הקיר באמצעות נייר זכוכית עדין.

כדי לחסוך עוגמת נפש ותזכורת לעצלות בשנים הבאות, השתדלו לרכז את כל הרהיטים והחפצים במרכז החדר, כסו את הכל בשמיכה ישנה או בניילון. אחרי כל המאמץ, לא יהיה נעים לגלות את הספה או את המצעים עם נקודות וכתמי צבע.

קשה להסיר כתמי צבע מהבגדים ולכן אנו ממליצים בחום ללבוש בגדים עבודה נוחים או בגדים ישנים. ולסיום, לפני שאתם ניגשים לצביעת הדירה לפסח, אל תשכחו לפזר על הרצפה עיתונים ישנים כדי שהצבע לא ילכלך את רצפת השיש או הפרקט.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS