אירוע התרמה אמנותי לילדים עם צרכים מיוחדים

תושבי העיר מוזמנים לפתוח את הלב ולתרום לסניף העירוני של תנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים "כנפיים של קרמבו". התרומה מתבצעת בקניית כרטיס להופעה של להקת גאיה שיתקיים ב- 15/10/09 בהיכל התרבות

מירי סער ו12/10/2009

(צילום: יובל שמילה)

בחודש האחרון, שורה על העיר אווירה מיוחדת של התנדבות: תכונה מיוחדת מורגשת לקראת אירוע ההתרמה הגדול לתנועת "הכנפיים של קרמבו" שייערך ב- .15/10 בהיכל התרבות מודיעין. התרומה היא לסניף העירוני של תנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים אירוע זה הוא חלקו השני של פרויקט ההתרמה לתנועת הנוער, שהחל לפני כשבועיים בשני ירידי אמנים ובהופעה של להקת "ג'אז 443", שאף תרמה את המופע.

 ההתרמה ממשיכה ביריד אמנים נוסף ומופע מיוחד של להקת "גאיה"- "יפים הלילות בכנען", אותו תרמה הלהקה למען הילדים. היכל התרבות העירוני תרם את האולם וכל המערכות הנלוות במחיר סמלי בלבד. מחלקת הנוער העירונית, גייסה בני נוער מתנדבים שהתקשרו לתושבי העיר והזמינו אותם לרכוש כרטיס לערב. ועד האמנים העירוני, התגייס והעמיד שלושה ירידי אמנים, שחלק מהכנסותיהם מוקדשות כתרומה לסניף. סניף אקי"ם בעיר הפועל בשיתוף פעולה הדוק עם תנועת הנוער, מסייע אף הוא להצלחת הערב. העירייה התגייסה וסייעה ככל הניתן,

פעילי המגזר הדתי עמלו על העלאת הנושא למודעות בקהילות השונות,חברי המועצה אלכס וינרב, מוטי גרונר, מיכאל חרלפ, כולם נרתמו להצלחת האירוע, וככלל כל אדם המתבקש לסייע עושה זאת בנפש חפצה. את כל אירוע ההתרמה הגה איש אחד עם יוזמות לתרומה לקהילה, תושב כפר סבא, אשר הצליח לגייס את כל הגופים העירוניים במודיעין לסייע באירוע. התרומה תסייע להמשך קיום הסניף העירוני תנועת כנפיים של קרמבו הוקמה בשנת 2002 ע"י שני בני נוער: עדי אלטשולר- שחנכה אז ילד הסובל משיתוק מוחין, ועודד אורלב.

התנועה התרחבה מאז, וכיום יש לה 9 סניפים בכל רחבי הארץ וכ- 980 חניכים וחונכים. הסניף העירוני של התנועה מונה כ-30 חניכים ממודיעין מכבים רעות והסביבה והוא הסניף השני בגודלו בארץ. החניכים בו הם ילדים בעלי צרכים מיוחדים הסובלים מבעיות שונות כמו פיגור קל עד קשה, שיתוק מוחין ועוד וכ-60 חונכים- בני נוער מכל רחבי העיר ומכל בתי הספר בעיר בכיתות ט' עד יב'.

הפעילות בסניף מתקיימת פעם בשבוע למשך שעתיים ונמשכת לאורך כל שנת הלימודים. לפעילות מגיעים החניכים ע"י הסעות במימון התנועה, כאשר החניכים נאספים מבתיהם ומוחזרים אליהם. הפעילות חווייתית ומגוונת ובה בעצם עושים כל מה שילדים אוהבים לעשות- הרמת המורל, הקראת סיפורים, יצירה, הצגת הצגות, רוקדים, שרים, עושים פעילויות ספורט וכמובן- מבלים עם חברים. בסניף יש לכולם חברים שמקבלים אותם כמו שהם בלי לראות כל שוני או מגבלה. במקביל, ההורים בבית זוכים לשעתיים חופשיות בשעות אחר הצהריים, שהן מצרך נדיר עבורם.

התרומה שתושג תסייע להמשך קיומו של הסניף העירוני, על מערכת הפעילויות וההסעות שהוא מפעיל ואף תסייע להרחבת הסניף וצירוף חניכים נוספים. לפני ארבע שנים עמדה התנועה בפני סכנת סגירה עת התמעטו תקציביה אך התערבות גורמים שונים והתקשורת המקומית עזרו לה לקום על רגליה מחדש. מאז התנועה גדלה והולכת.

המופע המיוחד- תרומת להקת גאיה. כאמור, להקת גאיה התגייסה אף היא לאירוע המיוחד, ותרמה את המופע שהוא לב לבו של הערב. המופע "יפים הלילות בכנען", הוא מופע מוסיקלי החולק עם הקהל בהתרגשות ובהומור שירים וחוויות מימי קום המדינה. במופע מבצעת הלהקה שירי רועים כגון: שני שושנים, שדמתי, דבקה רפיח, באר בשדה, ועוד, בעיבודים חדשים, עכשוויים וסוחפים, בין השירים מופיע שחקן השוזר עלילה מלאה הומור ברוח התקופה. המופע זוכה לשבחים והצלחה בכל רחבי הארץ. את המופע כתב אסף אשתר, ביימה חמוטל בן זאב-עפרון, ההפקה והעיבוד המוסיקלי הם של גילי ליבר ולהקת גאיה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"דתי לי" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS